Rady pri výbere obuvi

Niektorí výrobcovia používajú metrické číslovanie a preto sa niekedy vnútorné dĺžky môžu líšiť. Zo sortimentu obuvi ktorý predávame je potrebné si dávať pozor a radšej pri objední nás požiadať o zmeranie vnútornej dĺžky. Musíte ale uviesť dĺžku nožičky dieťaťa.

Tento text berte ako osobný názor. Majte na pamäti že k reklamáciám sa vyjadruje výrobca.

papuče

RAK, BEDA, MANIK

Všeobecne sa dá povedať, že treba objednávať o jedno číslo menšiu obuv. Platí to ako pri papučiach, tak aj pri ostatných výrobkoch.

Skoro všetci zákazníci na našej predajni ktorým zmeriame nožičku dieťaťa a pridáme nadmerok 5mm, určíme vhodné EURO číslo,

tak kupujú o číslo menšie výrobky od týchto dodávateľov. Ak by bol iný nadmerok ako 5mm (napr.menší) treba sa rozhodovať obozretne. 

Papuče a capačky RAK sú všeobecne obľúbené klasiky, niektoré deti ktoré majú veľmi vysoký priehlavok ich ale neobujú. Odporúčame pri vysokom priehlavku radšej pozerať výrobok od BEDA alebo MANIK. 

BEDA papuča je vhodná pre deti s vysokým nártom. Rátajte s tým, že pri extrémne vysokom nárte ani to nie je záruka že nejakú papučku dieťaťu obujete ak je to výrobok BEDA. Vtedy zákazníci volia radšej celokožené výrobky napríklad od firiem LILIPUTI, CAPIKI či AFELO s vrstvou kože namiesto klasickej podrážky.

REN-BUT, VIGGAMI, NAZO

Sú to výrobky s iným materiálom podrážok ako klasické papučky. Tieto výrobky niektorí zákazníci používajú aj ako plátenky na exteriérové použitie, čo je samozrejme na osobnom zvážení, lebo je to domáca obuv. REN-BUT má hrubšie podrážky ako NAZO, má kožené stielky ktoré sú u niektorých výrobkov lepené (hlavne u tých s otvorenou špičkou) a ak nie je uvedené tak sú bez tvarovania klemby. NAZO a prevažná väčšina výrobkov VIGGAMI má tvarovanie klemby na stielke. VIGGAMI má menej presné tvarovanie stielok k tvaru papučky ako NAZO. Odlepovanie stielky hlavne v prednej časti papúč REN- BUT je možné (ostatní výrobcovia ich ani nelepia- nefixujú) . Kožené stielky tých výrobcov sú antibakteriálne a zároveň treba povedať že vymeniteľné - ako spotrebný materiál po prepotení, zodratí a podobne. Treba vedieť, že odlepovanie stielky u výrobkov ako REN-BUT nie je podľa výrobcu dôvodom reklamácie, lepenie je robené kôli fixácii proti posunutiu. Ak ju dieťa namáha extrémne napríklad pri častom kľačaní, tak sa to môže stať, ak máme prípadnú reklamáciu tak to iba jednoducho dáme prilepiť, nie je to podľa výrobcu dôvod na vrátenie alebo výmenu tovaru.

Číslovanie súhlasí s EURO číslovaním, to znamená že ak v tabuľke veľkostí určíme vhodnú veľkosť 23, tak výrobky REN-BUT,VIGGAMI a NAZO sa kupujú 23, ak RAK,BEDA,MANIK - tak č.22.