Ako odmerať nohu

Pri výbere detskej obuvi je najdôležitejšie správne vybrať jej veľkosť, ktorá zaručuje nohe zdravý vývoj a rast. Pre správne a pohodlné meranie existuje niekoľko metód, ale na základe našich skúseností odporúčame nasledovné:

  1. Postavte dieťa v tenkých ponožkách alebo bosou nohou tak, aby malo pätu pritlačenú k stene. O špičku pritlačte vhodný predmet- napríklad knihu. Medzi stenou a knihou je reálna dĺžka chodidla Vášho dieťaťa.
  2. Odmerajte  obe nohy, pretože takmer každý človek má jednu nohu dlhšiu a pre správne určenie veľkosti detskej obuvi je potrebné vychádzať z tej dlhšej. Odporúčame merať podvečer kedy je nožička najdlhšia.
  3. Pre zistenie potrebnej veľkosti detskej obuvi je k nameranej dĺžke ešte navyše potrebné pripočítať takzvaný nadmerok v dĺžke 10 – 12 mm pre letnú a celoročnú obuv. U zimnej obuvi môže byť nadmerok až 15 mm.  Takéto nadmerky uvádzajú výrobcovia topánok. Prečítajte si ale aj bod 4.
  4. Z praxe pri skúšaní a predaji detskej obuvi na predajni sme zistili, že väčšina zákazníkov po vyskúšaní kupuje detskú obuv s nadmerkom 6-8 mm. Nadmerok 5mm je podľa nás minimum ktoré je potrebné na to, aby dieťa obuv netlačila a aby mu vydržala aspoň 3 mesiace. Pre zimnú obuv zákazníci na našej predajni volia väčší nadmerok 9-10mm minimálne, ideálne 12-13mm.
  5. Netreba zabúdať na to, že vnútorná dĺžka obuvi je vždy iná ako dĺžka stielky (vnútorná dĺžka je väčšia).
  6. Po pripočítaní nadmerku zistíte, aký rozmer má mať vnútorná časť obuvi.
  7. Ak si aj napriek tomu nie ste istí výberom správnej veľkosti, môžete nás kontaktovať a my vám radi poradíme mailom na predajna@topankyhavo.sk. Zároveň pri objednávaní obuvi máte možnosť zadať k výrobku dĺžku chodidla.
Používaním stránok prevádzkovateľa JARAN s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.